Cytat tygodnia: "Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie" bł. B. Markiewicz

XX NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 17 VIII 2014 r.

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca przypada taca gospodarcza. Jest ona przeznaczona na remont budynku gospodarczego. Przygotowujemy też plany wymiany kostki brukowej przed kościołem. Wszystkim, którzy nam mogą pomagać materialne z serca dziękujemy – Bóg zapłać

Dziś o godz. 17.30 rozpoczynamy nowennę przed świętem Matki Bożej Częstochowskiej, które przypada 26 sierpnia. Codziennie, przez 9 dni, do 25 sierpnia o godz. 17.30, będzie wspólna modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny, za bezrobotnych, aby znaleźli pacę oraz o pokój na świecie i za prześladowanych chrześcijan oraz konferencja i Apel Jasnogórski.

W piątek – 22 sierpnia miesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30, Eucharystia i po niej możliwość ucałowania relikwii św. Faustyny. W tym dniu przypada również wspomnienie NMP Królowej Świata, czyli ukoronowanie NMP na Królową nieba i ziemi, co jest tematem medytacji V tajemnicy chwalebnej różańca św.

W sobotę - 23 sierpnia organizujemy kilkugodzinny wyjazd do sanktuarium Pani Ziemi Radomskiej – Matki Bożej Pocieszenia do Błotnicy na dzień chorego. Zapisy w zakrystii – wyjazd o godz. 8.30.

Apel ks. Biskupa Ordynariusza przypominający, że sierpień jest miesiącem trzeźwości oraz słowo wdzięczności wszystkim, którzy podejmują heroiczną walkę o trzeźwość naszego społeczeństwa znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia świętych, naszych orędowników w niebie:

Dziś, 17 sierpnia św. Jacka – który z bratem Czesławem poznali św. Dominika, wstąpili do zakonu dominikanów i przeszczepili na teren Polski nabożeństwo różańcowe i cześć do Najśw. Sakramentu.

W poniedziałek, 18 sierpnia bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy i mistyczki. Należała do zgromadzenia serafitek, założonego przez bł. Ojca Honorata w Nowym Mieście nad Pilicą. Charakterystycznym rysem jej życia było to, że w trudnych chwilach życia w sposób szczególny jaśniała jej silna i niezachwiana wiara, duch męstwa oraz dziecięca ufność do Boga.

We wtorek, 19 sierpnia św. Jana Eudesa, prezbitera – czciciela Najśw. Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Zabiegał, aby chrześcijanie w swoich mieszkaniach mieli obrazy religijne.

W środę, 20 sierpnia - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Z trzydziestoma swoimi kolegami wstąpił do zakonu cystersów, zasłyną jako czciciel Matki Bożej.

We czwartek, 21 sierpnia - św. Piusa X, papieża Eucharystii – od jego pontyfikatu rozpowszechnił się w Kościele zwyczaj wczesnej i częstej Komunii św.

W sobota, 23 sierpnia - św. Róży z Limy, dziewicy – patronki Ameryki Południowej i Filipin, inicjatorki służby społecznej w Peru i misjonarki wśród Indian i niewolników.

Na przeżycie całego tygodnia z Bogiem, pamiętając o bliźnich przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

WNIEBOWZIĘCIE NMP – 15 VIII 2014 r.

Dziś o godz. 17.30 odbędzie się wspólna modlitwa różańcowa z podziękowaniem za pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, jak również za przeżycie duchowej pielgrzymki. Modlitwą będziemy również wspierać Papieża Franciszka odbywającego pielgrzymkę do Korei Południowej. Warto wiedzieć, że Ewangelizatorami tego kraju u samego początku byli ludzie świeccy, ponieważ granica dla misjonarzy była zamknięta, podobnie jak dziś  robią Chiny. Dlatego Ojciec Święty podczas tej pielgrzymki dokona beatyfikacji 124 męczenników koreańskich, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa oraz modlić się będzie za prześladowanych chrześcijan na całym świecie, w tym na Bliskim  Wschodzie.  

W niedzielę 17 sierpnia rozpocznie się nowenna przed świętem Matki Bożej Częstochowskiej, które przypada 26 sierpnia. Codziennie, przez 9 dni o godz. 17.30, do 25 sierpnia będzie wspólna modlitwa różańcowa, konferencja i Apel Jasnogórski. W czasie nowenny będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, za bezrobotnych, aby znaleźli pacę oraz o  pokój na świecie i za prześladowanych chrześcijan.

Za tydzień - w sobotę 23 sierpnia organizujemy kilkugodzinny wyjazd do sanktuarium Pani Ziemi Radomskiej – Matki Bożej Pocieszenia do Błotnicy na dzień chorego. Zapisy w zakrystii – wyjazd o godz. 8.30.

Przed odejściem z tego świętego miejsca ponówmy akt oddania się w opiekę Matce Bożej:

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!

Tobie poświęcam ciało i duszę moją,

wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia,

wszystko, czym jestem i co posiadam.

Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.

Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie.

Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam.

Ty zaś wszystko możesz,

co jest Wolą Twego Syna, i zawsze zwyciężasz.

Spraw więc, Wspomożycielko wiernych,

by moja rodzina,

parafia

i cała Ojczyzna

były zawsze rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

Teraz odbędzie się obrzęd poświęcenia kwiatów, ziół, zboża, owoców i warzyw.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 10 VIII 2014 r.

W dniach pieszej pielgrzymki na Jasną Górę (do 13 sierpnia), zapraszamy do kościoła na DUCHOWĄ PIELGRZYMKĘ o godz. 17.30, podczas której modlić się będziemy w łączności z pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę.

Jutro, w poniedziałek - 11 sierpnia, odbędzie się Koncert słowno-muzyczny „Miłość do Ojczyzny w 70. Rocznicę Powstania Warszawskiego 1944”.  o godz. 18.30. Wykonawcy prof. Colin Andrews – organy /USA/, Anna Drela – historyk i dziennikarz. Organizatorem koncertu jest Robert Grudzień.

W środę – 13 sierpnia, organizujemy wyjazd do Częstochowy o godz. 7.00 na powitanie pieszych pielgrzymów i wejście z nimi na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ci, co pozostają zapraszamy w środę na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15. W 1917 roku, kiedy powstawała Bolszewicka Rosja, Matka Boża objawiając się w Fatimie prosiła dzieci: „módlcie się o nawrócenie Rosji”. Czy dziś po tylu latach nie są aktualne te słowa?

W piątek – 15 sierpnia - święto kościelne, Uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów, owoców oraz warzyw w porządku niedzielnym.

W przyszłą niedzielę przypada taca gospodarcza.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia świętych, naszych orędowników w niebie:

dziś: św. Wawrzyńca, diakona, którego podczas prześladowania chrześcijan w III wieku rzucono na rozpaloną kratę i tak żywcem upieczony, zakończył życie nie wyrzekając się wiary w Chrystusa.

w poniedziałek: św. Klary – duchowej córki św. Franciszka, współzałożycielki zakonu klauzurowego klarysek dla kobiet, który nazwę wziął od jej imienia. Św. Klara jest patronka ludzi pracujących w telewizji.

w środę: bł. Marka z Aviano, który został nazwany „duchowym lekarzem Europy”. 12 września 1683 odprawiał Mszę św. na Kahlenbergu pod Wiedniem - przed bitwą z Turkami - o zachowanie Europy przed zalewem islamu, do której służył mu polski król Jan III Sobieski.

we czwartek: św. Maksymiliana Kolbe franciszkanina, który oddał życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka w obozie oświęcimskim, założyciela Niepokalanowa – miasta Maryi w Polsce i Japonii.

w sobotę: św. Stefana – króla węgierskiego, który zasady życia społecznego kształtował w duchu Ewangelii. Jego imię otrzymał na chrzcie świętym bp Stefan Siczek, którego w tym roku przypada II rocznica śmierci.

Na oczach całego świata chrześcijanie mieszkający na Bliskim Wschodzie przeżywają tragiczną sytuację: są prześladowani, poniżani i wypędzani ze swoich domów. Papież Franciszek na Twitterze napisał: „Proszę wszystkich ludzi dobrej woli, by przyłączyli się do mnie w modlitwie za irackich chrześcijan i całą bezbronną ludność”. Dwie godziny później dodał nowy wpis: „Proszę, znajdźcie dziś chwilę, by pomodlić się za tych wszystkich, których zmuszono do opuszczenia swych domów w Iraku”. Dniem szczególnej modlitwy za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie ogłoszono święto Wniebowzięcia NMP.

Na świętowanie Dnia Pańskiego i dobre przeżycie całego tygodnia, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 3 VIII 2014 r.

Dziś adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30.

Dziś spotkanie lektorów o godz. 18.45.

We wtorek – 5 sierpnia przypada wspomnienie MB Śnieżnej - patronki Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Siostry zapraszają na Mszę św. odpustową do swojej kaplicy – wejście od ul. Struga o godz. 7.00.

Przed nami ostatnie dni przed Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii lub  po Mszy św. w zakrystii.

W środę – 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego o godz. 7.00 pobłogosławimy pielgrzymów i kto będzie mógł, niech odprowadzi ich na plac seminaryjny, na ul. Młyńską, skąd wszyscy pieszo udadzą się na Jasna Górę.

W środę, 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00.

W dniach pieszej pielgrzymki na Jasna Górę od 6 - 13 sierpnia,  zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli pójść pieszo, byłych pielgrzymów oraz wszystkich mających szczególna intencję do naszego kościoła na godz. 17.30 na DUCHOWĄ PIELGRZYMKĘ. Będzie wspólna modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja pielgrzymkowa i Apel Jasnogórski.

Organizujemy również wyjazd do Częstochowy - 13 sierpnia na powitanie pieszych pielgrzymów i wejście z nimi na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

We czwartek - I miesiąca modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, połączona z Duchową Pielgrzymką.

Na świętowanie Dnia Pańskiego i dobre przeżycie całego tygodnia z serca błogosławimy wszystkim obecnym na niedzielnej Eucharystii, jak również tym, którzy przebywają na urlopach, wakacjach i nieobecnych. Szczególnie pamiętamy o chorych, cierpiących – dla których ten dzień upalny jest bardzo ciężki.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 27 VII 2014 r.

Dziś adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Dni odnowy duchowej.

– w piątek Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa: rano i wieczorem, odwiedzimy chorych oraz adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

– w sobotę spotkanie rodziny różańcowej o godz. 17.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.15 i medytacja pierwszosobotnia.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Do Częstochowy pielgrzymują ludzie, ze wszystkich stron naszego kraju i z zagranicy. Warto wiedzieć, ze do Tronu naszej Matki podążają również pieszo nie tylko bezdomni, ale i osoby niepełnosprawne. Zachęcamy więc do pielgrzymowania
i dołączenia się do naszej grupy.

Dziś  przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na renowację wnętrza kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej  w Radomiu na Dzierzkowie, które zostało zniszczone przez pożar  dwa tygodnie temu w niedzielę.  

Na świętowanie Dnia Pańskiego i dobre przeżycie całego tygodnia z serca błogosławimy wszystkim obecnym na niedzielnej Eucharystii, jak również tym, którzy przebywają na urlopach, wakacjach i nieobecnych. Szczególnie pamiętamy o chorych, cierpiących – ten dzień upalny dla nich jest bardzo ciężki.

Podkategorie

Porządek Mszy Św.
PORZĄDEK NIEDZIELNY
7.00, 8.30, 10.00,
11.30 - Msza Św. dla dzieci,
13.00 - kościół górny i dolny,
18.00 - Msza Św. dla młodzieży

DZIEŃ POWSZEDNIE
6.30, 7.00 i 18.00.
Szybki kontakt
Kancelaria
tel: 48 362 45 03
e-mail: info@okmbm.pl
adres: ulica Struga 31A
wejście: od ulicy Miłej ulicą
KS.Inf. A. Staniosa 2
czynna w godzinach:
Poniedziałek - Piątek
09:00 - 10:00 || 17:00 - 18:00