Cytat tygodnia: "Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie" bł. B. Markiewicz

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 I 2015

1. Dziś wspólne kolędowanie, ze śpiewem kolęd przy żłóbku o godz. 17.30.

2.Jutro przypada w Kościele Katolickim w Polsce Dzień Islamu pod hasłem „Ku prawdziwemu braterstwu między chrześcijanami a muzułmanami”. Będziemy się modlić za wszystkich chrześcijan i muzułmanów, aby przeciwstawiali się wyznaniowej przemocy i uczyli życia we wzajemnej przyjaźni, zaufaniu i ofiarnej współpracy. 

W tym tygodniu przypadają wspomnienia świętych,

Jutroświętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów - współpracowników św. Pawła Apostoła i misjonarzy Bliskiego Wschodu.

We wtorek -  bł. Matulewicza biskupa, odnowiciela Zgromadzenia Marianów, i patrona Litwy. Warto w tym dniu pamiętać w modlitwie o tym narodzie, który ma w swej opiece Matka Boża Ostrobramska, czyli Miłosierdzia z Wilna.

W środę – św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, który wykazał, że wiara opiera się na rozumie, a rozum potrzebuje wiary.

We czwartek – bł. Bolesławy Lament, polki, która umacniała wiarę i miłość do Boga wśród katolików i prawosławnych na terenach dzisiejszej Białorusi.

W sobotęśw. Jana Bosko, charyzmatycznego duszpasterza młodzieży i wybitnego pedagoga, założyciela Salezjanów, którzy w Polsce prowadzą  wiele szkół na wysokim poziomie.

4. W dzisiejszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” można przeczytać czym jest i jak działa tzw. pigułka „dzień po”, o której zrobiło się głośno za sprawą ministerstwa zdrowia. Z punktu nauczania moralnego Kościoła stosowanie jej,  jest grzechem ciężkim. Pigułka ta nie jest lekiem. Od ubiegłego tygodnia Gość Niedzielny kosztuje 5 zł.

5.Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – patrona dziennikarzy i mediów. Dlatego dziś w naszej diecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne Środki Społecznego Przekazu. Ofiarę można wrzucić do puszki przy wyjściu z kościoła.

6.Od poniedziałku kancelaria parafialna będzie czynna tak, jak przed kolędą: od poniedziałku do piątku: przed południem od godz. 9.00 -10.00 i po południu od 17.00 – 18.00. W celu załatwienia wszystkich sprawy kancelaryjnych zapraszamy w tych godzinach. Intencje mszalne, można również zamawiać po Mszy św. w zakrystii.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 I 2015

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: W dzisiejszą niedzielę – III miesiąca - przypada taca gospodarcza. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają w pracach gospodarczych. W sezonie grzewczym przeznaczamy je na ogrzewanie kościoła gazem. Bóg zapłać.

1.Wczoraj Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem pomocniczym naszej diecezji ks. dr. Hab. Piotra Turzyńskiego, dotychczasowego wicerektora WSD w Radomiu i wykładowcę teologii patrystycznej na KUL. Ma 51 lat. Po ukończeniu WSD w Sandomierzu, kontynuował studia w Rzymie w Instytucie Patrystycznym Augustinianum oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Biskupa Nominata polecamy modlitwie, wypraszając dla Niego potrzebne łaski Boże, tak bardzo potrzebne w posłudze biskupiej dla dobra wiernych naszej radomskiej diecezji.

2.Dziś modlitwa różańcowa o godz. 17.30 w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, która ma spotkanie dziś o godz. 18.00.

3.  Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić”. Módlmy się słowami litanii do Wszystkich Świętych, „aby [Pan] zjednoczył wszystkich wierzących w Chrystusa”

4. Dziś w naszej diecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne Środki Społecznego Przekazu. Ofiarę można wrzucić do puszki przy wyjściu z kościoła

5. Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Babci i Dziadka, dziś na Sumie o godz. 10.00, odbędzie się dla nich koncert Scholii dziecięcej połączony z życzeniami

6. Jutro przypadają imieniny Pasterza Diecezji ks. Biskupa Henryka Tomasika. Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta w katedrze o godz. 18.00

7. We czwartek, 22 stycznia miesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30

8.  W tym tygodniu przypadają wspomnienia świętych,

Jutrośw. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa i rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, szerzyciela kultu Najśw. Sakramentu i Serca Jezusowego.

We wtorek -  św. Fabiana, papieża, który zorganizował administrację Kościoła.

W środę – św. Agnieszki, męczennicy. W tym dniu w Rzymie święci się baranki,
z wełny których wyrabiane są paliusze dla arcybiskupów.

We czwartek – św. Wincentego Pollottiego, misjonarza Rzymu i założyciela Zgromadzenia Księży Pallotynów.

W sobotę św. Franciszka Salezego, mistrza życia duchowego. Między innymi rozwinął język migowy, aby móc nauczać o Bogu osoby niesłyszące.

9. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Jutro w poniedziałek 19 I

Do południa:

Ul. Kusocińskiego 6 i 10

Po południu:

Ul. Prądzyńskiego 1, 2, 5

oraz od godz. 17 – ul. Prądzyńskiego 7

We wtorek 20 I

Do południa:

Ul. 11 Listopada 10 i 12

Po południu:

Ul. 11 Listopada 14 i 20

W środę  21 I

Do południa:

Ul. 11 Listopada 18, 28 oraz Malczewskiego 26, 26 a oraz Warszawska

Po południu:

Ul. Kusocińskiego 2 a

We czwartek 22 I

Do południa:

Ul. Kusocińskiego 1 i 5 a

Po południu:

Ul. Kusocińskiego 2 i 4 a

W piątek 23 I

Do południa:

Ul. Kusocińskiego 3 a

Po południu:

Ul. Kusocińskiego 3 oraz od godz. 17.00  ul. Zegara Słonecznego 1

W sobotę 24 I

 

Do południa:

Ul. Zegara Słonecznego 3, 4 , 5

oraz kolęda dodatkowa.

Osoby, które nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w terminie wyznaczonym, mogą to uczynić w najbliższą sobotę. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. celem ustalenia godziny kolędy.

 

10.  Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 11 I 2015

1.Dziś nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Wczoraj, papież Franciszek dokonując wpisu na Twitterze, przypomniał nam „Niedziela jest dniem Pańskim: znajdźmy czas, aby z Nim przebywać”.

2.      We wtorek – trzynastka - dzień fatimski. Nabożeństwo ku czci MB Fatimskiej o godz. 17.15. Kartki, na których można napisać intencje i dołączyć do różańca fatimskiego są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

3.      Z okazji przypadającego dnia Babci i Dziadka zapraszamy wszystkie babcie i dziadków w przyszłą niedzielę na Sumę o godz. 10.00, na której zaśpiewa Schola dziecięca.

4.      W przyszłą niedzielę – III miesiąca – przypada taca gospodarcza, a młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami ma spotkanie o godz. 18.00.

5.      W tym tygodniu przypadają wspomnienia świętych, naszych orędowników przed Tronem Boga w niebie:

We wtorek -  św. Hilarego – pochodzącego z Francji, który w 30. roku życia  nawrócił się z pogaństwa i dał początek pierwszemu zgromadzeniu zakonnemu we Francji. Wspomina się go jako człowieka bardzo ugodowego.

W sobotę św. Antoniego, który ze św. Pawłem z Teb zapoczątkowali w Egipcie życie pustelnicze, na którym oparł swą regułę Zakon Paulinów na Jasnej Górze.

6.      Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Jutro w
poniedziałek 12 I

Do południa:

Ul. Chrobrego 26, 28, 32, 34

Po południu:

Ul. Miła 20, 27 oraz

Chrobrego 19

We wtorek
13 I

Do południa:

Ul. Chrobrego 13

Po południu:

Ul. Chrobrego 11, 13 a

 

W środę

 14 I

Do południa:

Ul. Chrobrego 17 a,  17 b

Po południu:

Ul. Chrobrego 17 c  oraz

Bema 1, 2, 4

We czwartek 15 I

 

Do południa:

Ul. Bema 3  oraz Kusocińskiego 12

Po południu:

Ul. Bema 5, 6, 9, 13  oraz

Kusocińskiego 11

W piątek 16 I

 

Do południa:

Ul. Kusocińskiego 9  i 9 a

Po południu:

Ul. Kusocińskiego 7 i  7 a

 

W sobotę 17 I

 

Do południa:

Ul. 11-go List. 22  i 26

 

W przyszły

poniedziałek 19 I

Do południa:

Ul. Kusocińskiego 6 i 10

Po południu:

Ul. Prądzyńskiego 1, 2, 5

oraz od godz. 17 – Prą-

dzyńskiego 7

 

 

7.Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 4 I 2015

  • Dziś z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i śpiew litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W tym roku przypada 250. rocznica kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Podtrzymujmy w rodzinach praktykowanie pierwszych piątków miesiąca.
  • Dziś po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów i chętnych, którzy chcą włączyć się do posługi czytania Słowa Bożego podczas Eucharystii.
  • We wtorek – święto kościelne -  Objawienia Pańskiego, obchodzone w Polsce pod nazwą Trzech Króli. Taca z tego dnia jest przeznaczona na cele misyjne. Tego dnia ulicą Żeromskiego przejdzie Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w kościele Farnym o godz. 11.00.  Szczegółowy program Orszaku jest wywieszony przy wyjściu z kościoła.
  • Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Jutro w poniedziałek 5 I

Do południa:

Ul. Sowińskiego 5, 7  oraz Kusocińskiego 19

Po południu:

Ul. Kusocińskiego 20 oraz 11go List. 32/38 i 40/46

W środę 7 I

 

Do południa:

Kusocińskiego 21,  23

Po południu:

Ul. Miła 17 a, 19, 19 a

We czwartek 8 I

 

Do południa:

Miła 2, 3-7-9; 13-15,  4/8

Po południu:

Czysta 1,3,5,7 oraz

Struga 19/21

W piątek 9 I

 

Do południa:

Struga 27-29, 33-35, 47-57 oraz

Miła 11 i 12 oraz Niedziałkowskiego

Po południu:

Miła 22 i 24;  25 i 26

W sobotę
10 I

Do południa:

Domki jednorodzinne

---------------------------

W przyszły poniedziałek 12 I

Do południa:

Chrobrego 26, 28, 32, 34

Po południu:

Ul. Miła 20, 27

Chrobrego 19

 

CAŁY PROGRAM KOLEDY JEST WYWIESZONY W GABLOCIE ORAZ ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII.

I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 28 XII 2014

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Dziś zapraszamy na Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru „Campanella”  LO imienia Marii Konopnickiej o godz. 16.00.

2.   Dziś modlitwa różańcowa w intencji rodzin o godz. 17.30.

3.    W środę, 31grudnia – nabożeństwo na zakończenie starego roku – nieszpory z Suplikacjami czyli pieśnią przebłagalną Boga i hymnem dziękczynnym Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy o godz. 17.15. Powinniśmy być na tym nabożeństwie, ponieważ mamy za co Bogu dziękować. Kto dziękuję, ten ma śmiałość prosić Boga o błogosławieństwo w Nowym Roku.

4.      We czwartek, 1 stycznia - święto kościelne. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Mamy obowiązek wypływający z potrzeby serca być w tym dniu na Mszy św.

5.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

– we czwartek modlitwa różańcowa w intencji kapłanów, misjonarzy i osób konsekrowanych, jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.15 prowadzona przez Margaretki.

- w piątek Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa: rano i wieczorem. Rano odwiedzimy chorych, adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

– w sobotę spotkanie rodziny różańcowej o godz. 17.00.

6.      W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypadają wspomnienia świętych – naszych orędowników w niebie:

- Jutro św. Tomasza Beceta - biskupa i męczennika, obrońcy Kościoła Katolickiego w Anglii.

- W środę św. Sylwestra – papieża, który zabiegał o jedność wiary w Kościele i zwołał w tym celu  pierwszy sobór powszechny w Nicei w 325 r. podczas którego przyjęto dla Kościoła wyznanie wiary, które recytujemy w czasie Mszy świętej oraz ogłoszono dogmat o boskości Jezusa, jako Syna Bożego i Jego równości z Ojcem. Ujednolicono również obchodzenie świąt Wielkanocy dla całego Kościoła. 

- W piątek św. Bazylego Wielkiego  i Grzegorza z Nazjanzu - świętych, których połączyła w drodze do świętości przyjaźń i życie mnisze, czyli pustelnicze.

- W sobotę Najświętszego Imienia Jezus – to imię, niech nie znika z naszych serc, ani z naszych ust. Pozdrawiając się słowami „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – całym zdaniem - wyznajemy wiarę w Syna Bożego - Jezusa Chrystusa. Tak będziemy czynić w czasie kolędy, którą  rozpoczynamy jutro!

7.      Pragniemy odwiedzić wszystkich parafian, pobłogosławić mieszkanie i mieszkańców – aby dobrze Wam się żyło w Nowym Roku, wspólnie się pomodlić i porozmawiać. Tematem tegorocznego Roku Duszpasterskiego są słowa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Przypomina nam o tym baner na frontonie kościoła.

       Chcemy również zachęcić wiernych do czynnego włączenia się w życie grup parafialnych, szczególnie dorosłych i młodzież do: lektorów, oazy, Caritasu, Żywego Różańca; czy dzieci do scholii, bielanek i ministrantów. Pragniemy również założyć w parafii grupę Rycerzy Kolumba, dlatego będzie specjalna zachęta skierowana do mężczyzn.

      Wizyta duszpasterska będzie przed południem od godz. 9.00 i po południu od godz. 15.30. Dlatego kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środy od godz. 16.30 – 18.00. W sprawach nagłych, prosimy zgłosić się bezpośrednio po Mszy św. porannej czyli o godz. 7.00 lub 18.00 w zakrystii.

      W czasie kolędy o ile to możliwe, starajmy się być rodzinnie, a mieszkanie wcześniej przygotować. To znaczy: na stole przygotować krzyż do ucałowania, wodę święconą (można wziąć z kościoła), kropidło, zapaloną święcę, Pismo św. – warto w oczekiwaniu przeczytać jego fragment i podzielić się przeczytanym Słowem z duszpasterzem, a dzieci niech pochwalą się zeszytem, który prowadzą na katechezie.

Wizyta duszpasterska będzie również okazją do odwiedzenia osób starszych, które już nie mogą systematycznie uczęszczać na Mszę św. niedzielną oraz okazją do podziękowania za pamięć o parafii, misjach i za każde dobro okazane na rzecz Kościoła.

 

Program wizyty w tym tygodniu jest następujący:

Dzień

 

 

W poniedziałek
29 XII

 

Do południa

Ul. Struga 59 i 61 

Żwirki i Wigury :   4 , 6 , 8, 10 

Po południu

Ul. Kusocińskiego 30
i 30 a

Sportowa 2 , 4 , 5,  6

We wtorek 30 XII

 

Do południa

Sportowa 1,  3 , 7, 9, 29

Po południu

Sportowa 31,  33,  35

W środę 31 XII

 

Do południa

Ul. Kusocińskiego 22, 24, 26

 

Po południu nie ma kolędy – zapraszamy na zakończenie starego roku.

W piątek

2 I

Do południa wyjątkowo od 10.30

Ul. Sportowa 28/30

11-go Listopada 56, 58

Po południu

Ul. Miła 29

Jasińskiego 10

Sowińskiego 6

W sobotę 3 I

Tylko do południa Ul. Sowińskiego 3, 9 , 11, 13, 15

 

W przyszły poniedziałek 5 I

Do południa

Ul. Sowińskiego 5, 7

Kusocińskiego  19

Kusocińskiego 20

11go List. 32/38, 40/46

 

CAŁOŚC PROGRAMU KOLĘDY JEST WYWIESZONA W GABLOCIE I ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ
 

Podkategorie

Porządek Mszy Św.
PORZĄDEK NIEDZIELNY
7.00, 8.30, 10.00,
11.30 - Msza Św. dla dzieci,
13.00 - kościół górny i dolny,
18.00 - Msza Św. dla młodzieży

DZIEŃ POWSZEDNIE
6.30, 7.00 i 18.00.
Szybki kontakt
Kancelaria
tel: 48 362 45 03
e-mail: info@okmbm.pl
adres: ulica Struga 31A
wejście: od ulicy Miłej ulicą
KS.Inf. A. Staniosa 2
czynna w godzinach:
Poniedziałek - Piątek
09:00 - 10:00 || 17:00 - 18:00