Cytat tygodnia: "Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie" bł. B. Markiewicz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 20 VII 2014 r.

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: W dzisiejszą niedzielę - III miesiąca, przypada taca gospodarcza, którą w tym roku przeznaczamy na remont budynku gospodarczego i toalety ogólnodostępnej w czasie niedzielnych nabożeństw. Uczuleni znieważeniem Najśw. Sakramentu w kościele Chrystusa Nauczyciela w Radomiu na Plantach, postanowiliśmy w naszym kościele wymienić alarm. Wszystkim, którzy nam pomagają w sprawach gospodarczych składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

Dziś adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30.

We wtorek - 22 lipca, miesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30. Natomiast po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. siostry Faustyny. W tym dniu przypada wspomnienie św. Marii Magdaleny, której Chrystus jako pierwszej ukazał się po zmartwychwstaniu.

W piątek - 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się doroczne błogosławieństwo pojazdów i modlitwa w intencji kierowców.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Do Częstochowy pielgrzymują ludzie, ze wszystkich stron naszego kraju i z zagranicy. Zachęcamy więc do dołączenia się do naszej grupy.

Młodzi, ale nie tylko i starsi korzystają z internetu. Warto wiedzieć, że z religijnych stron internetwych korzysta już ponad 3 miliony Polaków czyli 14% ogółu internałtów. Liczba ta z roku na rok zwiększa się. Internałci szukają na tych stronach nie tylko nowości, ile poszerzenia wiedzy religijnej lub umocnienia własnej wiary. Do najbardziej znanych stron należą: gosc.pl; mateusz.pl; Deon.pl; katolik.pl; radiomaryja.pl; duchowy.pl i bardzo dużo innych. Zachęcamy do korzystania z tych stron.

W ubiegłą niedzielę pożar zniszczył wnętrze kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu na osiedlu Dzierzków. Parafia ta, należy do naszego dekanatu Radom Centrum i dlatego w ramach pomocy dekanalnej pragniemy pomóc mieszkańcom przy renowacji świątyni. Dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na ten cel.  

Na świętowanie dnia pańskiego i dobre przeżycie całego tygodnia z serca błogosławimy wszystkim obecnym na Niedzielnej Eucharystii, jak również tym, którzy przebywają na urlopach i wakacjach. Pamiętamy o chorych i nieobecnych.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 13 VII 2014 r.

Dziś - 13 lipca przypada Dzień Fatimski. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15. Kartki intencyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu można je przynieść na nabożeństwo.

W środę - 16 lipca przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Wspólny różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Rodzinę Różańcową i Msza św. o godz. 18.00.

W każdy piątek w naszym kościele odbywa się nowenna do Matki Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Postarajmy się w niej uczestniczyć przygotowując się duchowo do Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę.

To już za cztery tygodnie wyruszy z Radomia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pomyślmy, co zrobić, aby w niej wziąć udział i zanieść swoja szczególna intencję do Tronu naszej Matki – do Częstochowy.

W przyszłą niedzielę - 20 lipca (w III niedzielę miesiąca) przypada taca gospodarcza, która w tym roku jest przeznaczona na remont budynku gospodarczego i toalety ogólnodostępnej w czasie nabożeństw.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 6 VII 2014 r.

Decyzją księdza biskupa, z dniem 1 lipca br. ks. Marek Strzępek – wikariusz naszej parafii został przeniesiony do parafii Odrzywół – dekanatu drzewickiwgo. Dziękujemy ks. Markowi za jego pracę duszpasterską w naszej parafii. Na jego miejsce został nominowany wikariuszem ks. Piotr Wołąkiewicz, który ma 3 lata kapłaństwa i pracował w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Starachowicach. Ks. Piotra serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy mu, aby dobrze się czuł w naszej parafii i cieszył się owocami ofiarnej pracy duszpasterskiej.

We wszystkie niedziele lipca adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.

Dziś spotkanie lektorów po Mszy św. wieczorem.

Trwają wakacje i okres urlopów. Przypominamy o uczestnictwie w tym okresie we Mszy św. niedzielnej. Niektórzy wykorzystując czas wolny uczestniczą również we Mszy św. w dni powszednie. Wychodząc na spacer,  wstępują na Eucharystię. Warto ich naśladować.

Zapraszamy w każdy piątek na nowennę do Matki Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Polecajmy Matce Bożej nasze codzienne sprawy.

W przyszłą niedzielę - 13 lipca, przypada Dzień Fatimski. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15. Kartki intencyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu można je przynieść na nabożeństwo.

Dokładnie za miesiąc, z Radomia wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pomyślmy, czy nie warto w niej wziąć udziału. 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA – 29 VI 2014 r.

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: W dzisiejszą niedzielę, przeżywając Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, taca jest przeznaczona na „świętopietrze” czyli do dyspozycji Ojca Świętego, z przeznaczeniem na jego działalność charytatywną. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Rozpoczęliśmy wakacje. Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych ostrzega przed sektami! Miejmy świadomość, że ich działanie przybiera w na sile szczególnie w wakacje. Jest to zaskakujące, ale największe żniwo sekty zbierają na Jasnej Górze, podczas pielgrzymek. Ich członkowie anonimowo włączają się w tłum pielgrzymów werbując ich do siebie, okazują wielką życzliwość i zatroskanie oraz rozdają swoje ulotki. Czynią to również w miejscach wypoczynkowych, w parkach, na ulicach, przy galeriach oraz nawiedzają nasze domy. Bądźmy ostrożni na takie kontakty. Grzecznie podziękujmy im za proponowaną lekturę czy ponowne kontakty. Nie podajmy adresu, ani numeru telefonu. Módlmy się za tych, którzy ulegli namowie, aby mieli siłę i odwagę wyrwania ze szponów sekty. 

Jutro zakończenie nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dni odnowy duchowej.

– we czwartek wspólna modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.15 prowadzona przez Margaretki.

– w piątek Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano i wieczorem, odwiedzimy chorych oraz adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Spowiedź od godz. 17.00. W piątek kancelaria do południa nie będzie czynna.

– w sobotę spotkanie rodziny różańcowej o godz. 17.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.15 i medytacja pierwszosobotnia.

W przyszłą niedzielę - 6 lipca przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. Na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka ludzi chorych i niepełnosprawnych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w pracę apostolstwa chorych. Pomagajmy tym osobom, pamiętając o słowach Chrystusa „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.(Mt 25,40)

XII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU – 22 VI 2014 r.

Dziś nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z okazji 22. dnia miesiąca o godz. 17.30 i procesja Eucharystyczna wokół kościoła z okazji oktawy Bożego Ciała.

W Oktawie Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.

We wtorek – 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. rano i wieczorem.

W środę zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00, która zakończy roczną formację oazową. Po Mszy św. spotkanie.

We czwartek zakończenie oktawy i procesja wokół kościoła oraz poświęcenie wianków o godz. 17.30.

W piątek liturgiczna uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. rano i wieczorem. Do końca czerwca nabożeństwa do Serca Jezusowego o godz. 17.30.

W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca będzie przeznaczona na „świętopietrze” czyli do dyspozycji Ojca Świętego, z przeznaczeniem na jego działalność charytatywną.

Kino Helios zaprasza na film „Gdy budzą się demony”, który ukazuje postać św. Josemarii Escrivy, twórcę Opus Dei, który staje w obliczu wojny domowej w Hiszpanii. Na film warto iść, ponieważ pogłębia wiarę i ukazuje sens walki o wartości we współczesnym świecie.

W tygodniku Gość Niedzielny można przeczytać o tym jak matki z chorymi dziećmi bronią prof. Chazana ze szpitala św. Rodziny z Warszawy oraz o o. Pio - co mówią odtajnione dokumenty watykańskiego archiwum na temat tego świętego?

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Jutro dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi) od godz. 17.30 – 18.30. Przyjęcie Komunii św. podczas szkolnej Mszy św. będzie wyrazem podziękowania Bogu i ludziom za miniony rok edukacji i wychowania oraz pogłębiania wiary na katechizacji. Msza sw. dla LO we czwartek o godz. 12.00, a w piątek dla gimnazjum o godz. 8.00 i dla PSP nr 5 i 34 o godz. 9.00. W czasie wakacji pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św.

W nocy po Bożym Ciele, nieznani sprawcy, przedstawiciela Złego, włamali się do kościoła pw. Chrystusa Nauczyciela na Plantach w Radomiu i znieważyli Najświętszy Sakrament Eucharystii. Za taki czyn Kodeks Prawa Kanonicznego sprawcę ekskomunikuje (wyłącza ze wspólnoty Kościoła) i nie przysługuje mu pogrzeb katolicki. Świadomi wagi tego czynu, który znieważa samego Boga, dziś we wszystkich kościołach naszego miasta śpiewane są suplikacje – prośby, aby Bóg nas za to nie karał i przyjął nasze wynagrodzenie - za znieważenie Jego Majestatu. Dlatego teraz kto może, niech uklęknie i łączy się - śpiewając.

Podkategorie

Porządek Mszy Św.
PORZĄDEK NIEDZIELNY
7.00, 8.30, 10.00,
11.30 - Msza Św. dla dzieci,
13.00 - kościół górny i dolny,
18.00 - Msza Św. dla młodzieży

DZIEŃ POWSZEDNIE
6.30, 7.00 i 18.00.
Szybki kontakt
Kancelaria
tel: 48 362 45 03
e-mail: info@okmbm.pl
adres: ulica Struga 31A
wejście: od ulicy Miłej ulicą
KS.Inf. A. Staniosa 2
czynna w godzinach:
Poniedziałek - Piątek
09:00 - 10:00 || 17:00 - 18:00