Cytat tygodnia: "Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie" bł. B. Markiewicz

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 24 V 2015 r. ZIELONE ŚWIĄTKI

1.     Przeżywając Pamiątkę Zesłania Ducha Św. na Apostołów, odnawiamy w sobie dary Ducha Świętego, które otrzymujemy w sakramentach świętych, szczególnie te, które otrzymaliśmy w sakramencie chrztu i bierzmowania. Papież Franciszek przybliżając nam osobę Ducha Świętego, powiedział „Duch św. sprawia, że możemy  rozmawiać z ludźmi w duchu braterskim. Pomaga nam rozmawiać z innymi, rozpoznając w nich braci i siostry, pomaga nam rozmawiać przyjaźnie, z czułością, łagodnie, rozumiejąc ich trwogi i nadziei, smutki i radości”. Korzystajmy w życiu z darów Ducha św.: Mądrości, Rozumu, Umiejętności, Rady, Męstwa, Pobożności i Bojaźni Bożej.

2.    Licząc od dzisiejszej uroczystości, za 10. dni obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się więc do wiernych z prośbą o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w tych samych miejscach co w ubiegłych latach i dekorację ich kwiatami, czyniąc to dla Jezusa Eucharystycznego.

3.    Jutro II dzień Zielonych Świąt – święto kościelne - Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00.

4.    Zapraszamy dzieci w tym szczególnie pierwszokomunijne na próbę sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Rodziców tych dzieci prosimy o zachęcenie swoich pociech i przypomnienie o spotkaniu.

5.    We wtorek przypada Dzień Matki, z tej okazji dzieci ze scholii dedykują dziś swój koncert po Mszy św. o godz. 11.30 wszystkim mamom. Dziękujemy Mamom za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci i życzymy opieki tej, którą nazywamy Matką Jezusa, którą w tym miesiącu szczególnie przyzywamy i do niej się uciekamy uczestnicząc codziennie w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.

6.    W piątek PSP Nr 5 zaprasza mieszkańców naszego osiedla na festyn rodzinny „Aktywnie, zdrowo i sportowo” w godzinach od 15.00-18.00.

7.    W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Świętej, Przypomnimy sobie prawdę naszej wiary: wierzę w jednego Boga, Ojca i Syna i Ducha św.

8.    Na zakończenie pragniemy przypomnieć, że dzisiejsza niedziela jest jeszcze szczególna
z dwóch powodów
; mamy dziś do spełnienia zaszczytny obowiązek - zdać egzamin z odpowiedzialności i troski o naszą matkę - Ojczyznę oraz Kościół na całym świecie modli się za Kościół w Chinach, z okazji przypadającego wspomnienia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych Patronki tego kraju. Tamtejsi wierni przeżywają to co my przeżywaliśmy za czasów komunistycznych, doświadczają prześladowań i represji. Oskarżani są o wszystko, a na terytorium wschodnim Chin są zdejmowane krzyże z kościołów, mimo sprzeciwu ludzi wierzących. Władze tłumaczą wiernym, że to jest wymóg z powodu troski o „ochronę̨ wolno
ści religijnej obywateli” oraz że krzyże na świątyniach są „próżnym luksusem architektonicznym”. Stojąc módlmy się za Kościół Państwa Środka:

      „Najłaskawszy Ojcze, Stworzycielu świata i Panie ludzkich dziejów! Ty kochasz i troszczysz się o wszystkich ludzi. Swoją troskliwą miłość w szczególny sposób okazałeś narodowi chińskiemu, dając mu starą, bogatą kulturę, wielki kraj i tak wielu mieszkańców. Twoi synowie i córki doznają w Chinach długich lat ciężkich prześladowań i cierpień, pozostając wierni Chrystusowi i Twojemu Kościołowi. Prosimy Cię, pozwól im nadal trwać mocno  w wierze i miłości.
     Obdarz ich żarliwą i radosną nadzieją, aby z ziarna Ewangelii zasianego w całym narodzie chińskim wnet rozkwitła pełnia wiara w Chrystusa. Prosimy Cię, przez tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Twojego Syna, Jezusa Chrystusa: ześlij Twojego Ducha Świętego i oświeć Twoich chińskich synów i córki na kontynencie, na Tajwanie, w Hongkongu i Makao oraz na całym świecie, aby przyjęli Twoją Ewangelię i nawracając się do Chrystusa, wszystkimi swoimi siłami współpracowali nad duchowym odnowieniem współczesnego świata. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Maryjo, niebieska Królowo Chin - módl się za nami!

Święty Józefie, Patronie Chin - módl się za nami!

Święci Męczennicy Chin, - módlcie się za nami! 

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 V 2015 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: Dziś w trzecią niedzielę miesiąca przypada taca gospodarcza. Każdego roku przeprowadzamy częściowy remont naszej świątyni i zaplecza kościoła. Na jesieni ułożyliśmy kostkę na placu przed kościołem – za te prace mamy jeszcze do spłacenia dług. W tym roku przystąpiliśmy do wymiany okien w sali gdzie ma swoje spotkania: Caritas, lektorzy, Rycerze Kolumba i Poradnictwo Rodzinne oraz w poczekalni przed kancelarią parafialną. Wszystkim pomagającym w sprawach gospodarczych, składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Zapraszamy do codziennego udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 z którymi w tym tygodniu jest połączona nowenna przed Zielonymi Świątkami, czyli Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Papież Franciszek w nauczaniu pasterskim wielokrotnie podkreśla, że nie można być chrześcijaninem, bez Ducha Świętego. Wzywajmy więc Go często, aby nam towarzyszył w codziennym życiu.

2.    W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Zesłanie Ducha Świętego, które miało miejsce 10. dni po Wniebowstąpieniu Chrystusa. Z tej okazji w katedrze radomskiej odbędzie się wigilijne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 20.30.

3.    W przyszłą niedzielę Kościół modlić się będzie za Kościół w Chinach
z okazji przypadającego tego dnia wspomnienia MB Wspomożenia Wiernych.

4.    W dzisiejszą niedzielę kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Kamil Kowalski, który 30 maja wraz z kolegami z roku studiów przyjmie święcenia kapłańskie w radomskiej katedrze z rąk bpa Henryka Tomasika. Diecezja radomska otrzyma w tym dniu 15. neoprezbiterów. Diakonowi dziękujemy za miłą współpracę i życzymy, aby pobyt w naszej parafii w czasie tych trzech miesięcy zaowocował w kapłaństwie owocną pracą dla dobra Kościoła i uświęcenia samego siebie. Zapraszamy 14 czerwca, ze Mszą św. Prymicyjną  na godz. 11.30.

5.    Dziękujemy ks. Michałowi, siostrze Liwi, sponsorom i rodzicom za zorganizowanie wczoraj w Wielogórze majówki dla ministrantów i scholii dziecięcej.

6.    Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w wakacyjnych Oazach, których celem jest uformowanie dojrzałych chrześcijan przez wzajemną służbę, modlitwę, zabawę, wycieczki oraz przez doświadczenie wspólnoty. Bliższe informacje i zapisy u ks. Piotra.

7.    W tygodniku Gość Niedzielny warto przeczytać o współczesnych żydach, którzy uznali w Jezusie oczekiwanego Mesjasza oraz o zmarłym niedawno właścicielu firmy Michelin (miszlę) produkującej opony, który w życiu kierował się Ewangelią i miłosierdziem. Mowa jest również o nowym filmie „Apartament”, który wchodzi do kin i jest poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Został zrealizowany na podstawie nieznanych dotąd materiałów. Jest bardzo ciekawy i warto go zobaczyć w kinie Helios.

8.    Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 V 2015 r.

1. Komunikat ks. Bpa Henryka Tomasika: W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich, Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.

   Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności
z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących
w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych.

   Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę … oraz przez ofiary składane dziś do puszek przed naszymi kościołami. Zebrane środki zostaną przesłane do Caritas Polska.

   Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72 052.

2.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30.

3.    W środę – 13 maja - przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15, dlatego Msza św. dodatkowa będzie o godz. 16.45, a nabożeństwo majowe będzie połączone z fatimskim.

4.    W sobotę przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli - męczennika, który wraz ze św. Stanisławem - biskupem i męczennikiem i św. Wojciechem biskupem są  Patronami Polski – obok Głównej Patronki NMP Królowej Polski. Niech jego wstawiennictwo u Boga – szczególnie dziś - przyczyni się do pomyślności naszej Ojczyzny. Dlatego zakończymy Mszę św. wspólną modlitwą do naszego Patrona o patronowanie Polsce – (wstańmy):

 „Święty Andrzeju Bobolo, nasz wielki Patronie!
Dziękujemy Wszechmocnemu za to,
że do świętych Wojciecha i Stanisława,
patronów z początku naszych dziejów,
dodał u boku Królowej Polski Ciebie.


    Twoje życie dopełnione męczeństwem
zaowocowało rosnącym kultem

w pierwszej i drugiej Rzeczypospolitej.

    Obecnie w niepodległej Ojczyźnie
patronujesz odnowie naszego życia,
tak osobistego, jak i społecznego,
żeby wzrastała jedność
w Polsce, Europie
i świecie.    Niech Twój patronat pomaga nam
cierpliwie pokonywać trudności
dzięki modlitwie i działaniu w imię Jezusa Chrystusa, Twojego i naszego Pana,
który z Ojcem żyje i króluje
w jedności Ducha Świętego
przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 V 2015 r.

1. Komunikat ks. Bpa Henryka Tomasika: W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich, Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.

   Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności
z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących
w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych.

   Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę … oraz przez ofiary składane dziś do puszek przed naszymi kościołami. Zebrane środki zostaną przesłane do Caritas Polska.

   Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72 052.

2.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30.

3.    W środę – 13 maja - przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15, dlatego Msza św. dodatkowa będzie o godz. 16.45, a nabożeństwo majowe będzie połączone z fatimskim.

4.    W sobotę przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli - męczennika, który wraz ze św. Stanisławem - biskupem i męczennikiem i św. Wojciechem biskupem są  Patronami Polski – obok Głównej Patronki NMP Królowej Polski. Niech jego wstawiennictwo u Boga – szczególnie dziś - przyczyni się do pomyślności naszej Ojczyzny. Dlatego zakończymy Mszę św. wspólną modlitwą do naszego Patrona o patronowanie Polsce – (wstańmy):

 „Święty Andrzeju Bobolo, nasz wielki Patronie!
Dziękujemy Wszechmocnemu za to,
że do świętych Wojciecha i Stanisława,
patronów z początku naszych dziejów,
dodał u boku Królowej Polski Ciebie.


    Twoje życie dopełnione męczeństwem
zaowocowało rosnącym kultem

w pierwszej i drugiej Rzeczypospolitej.

    Obecnie w niepodległej Ojczyźnie
patronujesz odnowie naszego życia,
tak osobistego, jak i społecznego,
żeby wzrastała jedność
w Polsce, Europie
i świecie.    Niech Twój patronat pomaga nam
cierpliwie pokonywać trudności
dzięki modlitwie i działaniu w imię Jezusa Chrystusa, Twojego i naszego Pana,
który z Ojcem żyje i króluje
w jedności Ducha Świętego
przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 V 2015 r. UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

1.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30. W maju jest również dodatkowa Msza Św. w dni powszednie o godz. 17.00.

2.    Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr. 5 o godz. 9.30 i Szkoły Podstawowej Nr 34 o godz. 11.30. Z tej okazji Msze św. dla parafian o godz. 10.00 i 11.30 będą w kościele dolnym. Dzieci przez cały „Tydzień Biały” będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym i Mszy św.

3.    Dziś spotkanie lektorów z grona młodzieży i starszych o godz. 18.45.

4.    W piątek przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika – Patrona Polski. Niech jego wstawiennictwo u Boga przyczyni się do pomyślności naszej Ojczyzny i zachęci nas do odpowiedzialnej decyzji w wyborach prezydenckich. Człowiek wierzący stawia kandydatom pytania dotyczące również kwestii moralnych. Zgodnie z Katolicką Nauka Społeczną mamy brać czynny udział w życiu społecznym. Msze św. rano i wieczorem.

5.    Parafia organizuje dla dzieci „Wakacje z Panem Bogiem” w Zakopanem w dniach od 29 czerwca - do 8 lipca. Zapisy przyjmuje ks. Tomasz.

6.    Komunikat ks. Bpa Henryka Tomasika:

   W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.

   Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych.

   Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 10 maja br. oraz przez ofiary składane do puszek w naszych kościołach. Zebrane środki zostaną przesłane do Caritas Polska.

   Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052. Bp Henryk Tomasik.

7.    Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Podkategorie

Porządek Mszy Św.
PORZĄDEK NIEDZIELNY
7.00, 8.30, 10.00,
11.30 - Msza Św. dla dzieci,
13.00 - kościół górny i dolny,
18.00 - Msza Św. dla młodzieży

DZIEŃ POWSZEDNIE
6.30, 7.00 i 18.00.
Szybki kontakt
Kancelaria
tel: 48 362 45 03
e-mail: info@okmbm.pl
adres: ulica Struga 31A
wejście: od ulicy Miłej ulicą
KS.Inf. A. Staniosa 2
czynna w godzinach:
Poniedziałek - Piątek
09:00 - 10:00 || 17:00 - 18:00