Cytat tygodnia: "Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie" bł. B. Markiewicz

IV NIEDZIELA ADWENTU - 21 XII 2014

OGŁOSZENIE PO MODLITWIE WIERNYCH: W dzisiejszą niedzielę – III miesiąca - przypada taca gospodarcza. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają w pracach gospodarczych. W sezonie grzewczym przeznaczamy ja na ogrzewanie kościoła gazem. Bóg zapłać.

1.      Dziś adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy – od godz. 17.30.

2.      Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj skorzystali z sakramentu pokuty. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii”. Przypominać nam będzie o tym nowy baner na frontonie kościoła. Dobre przygotowanie i przeżycie spowiedzi, powinno owocować nawróceniem - dobrym życiem. Dlatego nadchodzące święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przeżyjmy z Bogiem.

3.      Jutro, 22. dzień miesiąca, nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 17.30. Po Mszy św. będzie okazja do ucałowania relikwii św. Faustyny.

4.      W środę, 24 grudnia – wigilia świąt Bożego Narodzenia. O godz. 6.30 ostatnie roraty, po których odbędzie się parafialny opłatek. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską wieczerzę wigilijną. Po odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” odczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza, rozdział 2 opisujący narodzenie Chrystusa, łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem z kościoła i składając sobie życzenia, zakończmy je wspólną modlitwą Ojcze nasz … Składając sobie życzenia umiejmy sobie darować wzajemnie urazy oraz przebaczyć winy. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy śpiew kolęd. Pod żadnym pozorem nie podawajmy alkoholu, zachowaj­my też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamiętajmy tego dnia o samotnych, biednych oraz o naszych zmarłych. Wigilię zakończmy udziałem w Pasterce o godz. 24.00. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia Ludzkiego.

5.      We czwartek, 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą w porządku niedzielnym oraz będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna w kościele dolnym o godz. 10.30.

6.      W Boże Narodzenie przypada 7 rocznica śmierci ks. infułata Adama Staniosa. Msza św. za niego będzie sprawowana na sumie. W czasie świątecz­nym – i nie tylko - będąc na cmentarzu, zachęcamy nawiedzić jego grób i zatrzymać się na chwilę modlitwy. Dziś przy jego grobie będzie odmówiona przez parafian koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

7.      W piątek, 26 grudnia - wspominamy świętego Szcze­pana, pierwszego męczennika. Modlitwą i ofiarą wspierać będziemy KUL. Na ten dzień została nam udzielona dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru „Campanella”  LO imienia Marii Konopnickiej o godz. 16.00.

9.      Wychodząc z kościoła można nabyć opłatek na stół wigilijny lub w bibliotece. Opłatki zostały pobłogosławione w pierwszą niedzielę adwentu. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne oraz sianko na stół wigilijny.

10.  Dziękujemy wolontariuszom z Parafialnego i Szkolnego Caritas, którzy zatroszczyli się w okresie przedświątecznym o biednych, przekazując im świąteczne paczki oraz zorganizowali dla nich wigilię. Są również fundowane co miesiąc obiady w szkole dla dzieci z biednych rodzin. Chętni, którzy chcą się dołączyć do tej fundacji, mogą wrzucić swoją ofiarę na ten cel do puszek stojących przy wyjściu z kościoła z napisem CARITAS.

 

III NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE” - 14 XII 2014

1.      Dziś adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy – półgodzinna - od godz. 17.30.

2.      Jutro - w poniedziałek i we wtorek ciąg dalszy rekolekcji adwentowych, które prowadzi O. Janusz Tereszczuk TJ (z zakonu jezuitów z Radomia). Nauki rekolekcyjne będą podczas rorat o godz. 6,30 oraz na Mszy św. o godz. 10.00 i wieczorem o godz.18.00 – dla dzieci, młodzież i rodziców.

3.      We wtorek – 16 grudnia - rozpocznie się nowenna do Dzieciatka Jezus. Przez dziewięć dni modlitwą i refleksją na temat Wcielenia Syna Bożego przygotujemy się do medytacji Jezusa w żłóbku.

4.      Od środy - 17 grudnia – wejdziemy w przeżywanie II etapu adwentu, w którym wspominamy historyczne przyjście Chrystusa jakie miało miejsce dwa tysiące lat temu w Betlejem. Liturgia tych dni przypomni nam, że Syn Boży - Jezus ma także ludzki rodowód, pochodzi z pokolenia Judy oraz należy do królewskiego rodu Dawida, co podkreśla Jego wielką godność.

5.      W sobotę - 20 grudnia - spowiedź świąteczna w naszej parafii  od godz. 7.00 – 10.00 i 14.30 – 18.00. Prosimy nie odkładać okazji do spowiedzi na dni bliżej świąt, ponieważ nie będzie takiej okazji. Każdego dnia tego tygodnia, spowiadamy w innym kościele naszego dekanatu.

6.      W dzień spowiedzi o godz. 10.00, będzie Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia. Chorzy korzystają ze spowiedzi o godz. 9.30. Po Mszy św. odwiedzimy chorych, których nie odwiedzamy z okazji I piątku miesiąca, a chcących przyjąć sakrament pokuty i Eucharystii z okazji świąt. Adresy tych osób prosimy zgłosić w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii, w godzinach urzędowania.

7.      W przyszłą niedzielę: III miesiąca przypada taca gospodarcza, a młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma spotkanie o godz. 18.00.

8.      Caritas Diecezji Radomskiej rozprowadza - tak jak co roku, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - świece na stół wigilijny. Świece oraz opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w bibliotece parafialnej. Młodzież oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny oraz karty świąteczne – warto ich poprzeć.

9.      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie taty ks. Tomasza. Dla uczestników ceremonii pogrzebowej było bardzo miłym zaskoczeniem, że sąsiedzi, znajomi, Rycerze Kolumba do których zmarły należał w stopniu najwyższym – patriotycznym, parafianie - zamiast kwiatów i wieńców - zamówili 60 Mszy św. za zmarłego. Było to dla nas wszystkich budujące.

10.  W tym tygodniu chcemy zorganizować ciepły posiłek oraz wspólne łamanie się opłatkiem dla osób bezdomnych, biednych, i samotnych. Osoby, które chciałyby się dołączyć w formie pomocy, swoje ofiary jako jałmużnę adwentową mogą wrzucić do puszek stojących przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o słowach Chrystusa (Mt. 25, 40): Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

II NIEDZIELA ADWENTU - 07 XII 2014

      1.      W ubiegłą niedzielę został otwarty w Kościele Rok Życia Konsekrowanego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Papież Franciszek podejmując decyzję ogłoszenia tego roku, pragnie ukazać nam różne formy życia zakonnego oraz zachęcić kobiety i mężczyzn do odpowiedzi na głos powołania do służby w Kościele, jako osoby konsekrowane. Wczoraj podobna uroczystość odbyła się WSD w Radomiu, w której uczestniczyły siostry, bracia i ojcowie zakonni z całej naszej diecezji. 

2.      Dziś adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.30 w ciszy, a po Mszy św. wieczorem spotkanie lektorów.

3.      Zachęcamy do udziału w Roratach – Mszy św. w Adwencie ku czci Matki Bożej, w dni powszednie o godz. 6.30, a dzieci z rodzicami o godz. 18.00. W tym roku przeżywamy adwent ze św. Teresą z Avila, którą wspominamy z okazji 500 rocznicy urodzin. Mottem adwentu są jej słowa „Bóg sam wystarczy”.

4.      Jutro, w poniedziałek – 8 grudnia - święto maryjne Niepokalanego Poczęcia NM Panny – Msze św. w kościele górnym o godz. 7.00; suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 17.00 – dla dzieci klas III z rodzicami z obrzędem błogosławieństwa medalików i 18.00.

5.      W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypadają wspomnienia świętych, naszych orędowników w niebie:

Dziś - św. Ambrożego z Mediolanu – adwokata, który został biskupem, człowieka stanowczego, ale i czułego, mistyka, poety, kapłana otwartego na nowe formy duszpasterstwa ożywiającego Kościół,  któremu zawdzięcza swoje nawrócenie św. Augustyn – późniejszy biskup  Hippony. Patrona pszczelarzy.

We wtorekśw. Jana Diego – Indianina, człowieka niewzruszonej wiary, głębokiej pokory i wielkiej odwagi. To jemu objawiła się „Święta Maryja zawsze Dziewica, Matka prawdziwego Boga”, czyli Matka Boża z Guadalupe.

We czwartek św. Damazego I – papieża, który przywrócił tekst wyznania wiary nicejsko-konstantynopolitański, który do dziś odmawiamy podczas niedzielnej Eucharystii.

W piątek przypada rocznica objawień NMP z Guadalupy patronki Meksyku.

W sobotę św. Łucji – pochodzącej z Syrakuz, którą namiestnik skazał do domu publicznego, a ona nie przyjmując tej decyzji, został poddana torturom i poniosła śmierć męczeńską w obronie czystości.

6.W sobotę – 13 grudnia - nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15.

7.      W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dyrektor Radia Anioł Beskidów z Bielska Białej ks. Jacek Pędziwiatr i będą trwały do przyszłego wtorku włącznie. Nauki będą o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Dla dzieci  o godz. 17.30, a młodzieży o godz. 19.00.

8.    Spowiedź świąteczna za dwa tygodnie, w sobotę - 20 grudnia od godz. 7.00 – 10.00 i 14.30 – 18.00. W dzień spowiedzi odwiedzimy chorych, których nie odwiedzamy z okazji I piątku miesiąca, a chcących przyjąć sakrament pokuty i Eucharystii z okazji świąt. Adresy tych osób prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii, w godzinach urzędowania.

9.    Wczoraj zmarł ojciec ks. Tomasza Gaika – naszego wikariusza. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 w Starachowicach, w parafii MB Nieustającej Pomocy. Z tej okazji organizujemy wspólny wyjazd autokarem na pogrzeb, w środę o godz. 9.00 z parkingu obok kościoła. Chętni mogą się zapisać w zakrystii lub w kancelarii.

10. Caritas Diecezji Radomskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, rozprowadza -tak jak co roku - świece na stół wigilijny. Dochód przeznacza na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. Świece, jak i opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w bibliotece parafialnej.

11.  Dziś przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kiedy wielu w Europie ma trudności ze swoją tożsamością chrześcijańską i wiarą, ludzie na Wschodzie bardzo cenią sobie wiarę i tradycję ojców. Postarajmy się w miarę możliwości wesprzeć to dzieło.

I NIEDZIELA ADWENTU - 30 XI 2014

1.      We wszystkie niedzielę adwentu zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w ciszy o godz. 17.30.

2.      Piękną tradycją adwentu jest udział w dni powszednie w Roratach. Roraty dla starszych rano o godz. 6.30. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Roraty dla dzieci z rodzicami o godz. 18.00. W tym roku będziemy poznawać  na Roratach św. Teresę z Avila z okazji 500 rocznicy jej śmieci. Mottem są słowa „Bóg sam wystarczy”

3.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- We czwartekwspólna modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie o godz. 17.15 prowadzona przez Margaretki.

- W piątek odwiedzimy chorych, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja Najśw. Sakramentu do Mszy św. wieczorem. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

- W sobotę spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.00, wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.15, po której medytacja pierwszosobotnia.

4.      W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypadają wspomnienia świętych, naszych orędowników w niebie:

We wtorekbł. Rafała Chylińskiego – Polaka, który podczas służby wojskowej podjął decyzje wstąpienia do zakonu franciszkańskiego, opiekując się chorymi.

W środę - św. Franciszka Ksawerego –  Hiszpana, który jako misjonarz pracował w Indiach i Japonii nawracając wielu na chrześcijaństwo.

We czwartek św. Barbary – dziewicy, którą na śmierć wydał własny ojciec – poganin.

W sobotę św. Mikołaja – biskupa, pochodzącego z Turcji. Swoją postawą zachęca nas, abyśmy sprawiali bliskim radość – szczególnie dzieciom, małym upominkiem 

5.      Dziś, Kościół wspomina św. Andrzeja Ap. Imienny obchodzi siostra Andrzeja
i ks. Andrzej, którym składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, połączone z modlitwą podczas Mszy św. w intencji solenizantów o godz. 10.00.

6.      Za dwa tygodnie rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Spowiedź świąteczna będzie w sobotę 20 grudnia.

7.      Teraz nastąpi obrzęd błogosławieństwa opłatków na stół wigilijny. Opłatki można nabyć w bibliotece oraz po Mszy św. pod chórem.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 XI 2014 - CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 Dziś adoracja Najśw. Sakramentu ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypadają wspomnienia świętych, naszych orędowników w niebie:

W poniedziałek św. Andrzeja Dung-Lac i 116 Towarzyszy. Wszyscy zginęli  śmiercią męczeńskiej w obronie wiary w Chrystusa w Wietnamie jako misjonarze. Na tym terenie w czasie prześladowań poniosło śmierć około 300 tyś. chrześcijan.

We wtorekśw. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy i męczennicy, pochodzącej z Egiptu. Odznaczała się bystrością umysłu i silnym charakterem. Jej relikwie spoczywają w klasztorze obok góry Synaj, na której Mojżesz otrzymał Przykazania Boże.

Również we wtorek . Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – Franciszki Siedliskiej – polki, założycielki  Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu – nazaretanek. Jej mottem życia były słowa: „Serce Twoje niech będzie Nazaretem przez udoskonalenie spraw codziennych. Niech będzie Kalwarią przez znoszenie małych krzyżyków. Niech będzie Wieczernikiem przez wierność dobrym natchnieniom. Niech będzie Niebem przez Ducha Adoracji, Czci i Wdzięczności”.

 W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Na każdej Mszy św. będą poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Od jutra Msze św. na tygodniu będą w kościele dolnym.

Teraz prosimy przedstawiciela Rycerzy Kolumba o przedstawienie, kim są i jakie mają zadanie do spełnienia w Kościele....Bóg zapłać. Warto i w naszej parafii pomyśleć, aby powstała grupa Rycerzy Kolumba. Po Mszy św. przed kościołem można otrzymać ulotkę informująca o działalności Rycerzy.

A teraz, kończąc dzisiaj Rok Liturgiczny, czyli Kościelny oddamy nasz hołd, uwielbienie i cześć Chrystusowi Królowi, ukrytemu w Najśw. Sakramencie Ołtarza odmawiając Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa - Królowi Wszechświata. Kto może nich uklęknie.

Podkategorie

Porządek Mszy Św.
PORZĄDEK NIEDZIELNY
7.00, 8.30, 10.00,
11.30 - Msza Św. dla dzieci,
13.00 - kościół górny i dolny,
18.00 - Msza Św. dla młodzieży

DZIEŃ POWSZEDNIE
6.30, 7.00 i 18.00.
Szybki kontakt
Kancelaria
tel: 48 362 45 03
e-mail: info@okmbm.pl
adres: ulica Struga 31A
wejście: od ulicy Miłej ulicą
KS.Inf. A. Staniosa 2
czynna w godzinach:
Poniedziałek - Piątek
09:00 - 10:00 || 17:00 - 18:00